головна сторінка

педагогічне есе

                                                              Педагогічне есе
                                                               «Моя педагогічна філософія»
                        Учитель – людина, яка може робити важкі речі легкими.                                                                             Ральф Волдо Емерсон                                  У кожної людини на певному етапі життя виникає питання «Ким же мені бути?». З самого народження я знала відповідь, бо виросла я в сім’ї, в якій три мої тітки і дідусь працювали в школі. Серцем я відчувала , що моє покликання – вчити дітей. Ця професія важка, натхненна і вимагає щоденної кропіткої праці.
    Щодня, приходячи до школи, ми бачимо ці допитливі і життєрадісні оченята дітлахів…Яка ж це радість відчувати їх посмішки! Спілкування з дітьми дає мені силу і радість життя. Увесь час пам’ятаю, що повинна бути для учнів зразком у всьому, і тому оволоділа комп’ютером і постійно тримаю руку на пульсі сучасності. Звичайно, це нелегко!
     Моє робота визначає всю мою суть і все моє життя. Це зовсім інший вимір часу – навчальними роками, семестрами, уроками, перервами, – і так уже шостий рік... «Школа — виноградник, де вчитель покликаний діяти вихонавчо і плідно. Ці і подібні думки, які завжди близькі вчителеві і постійно витають перед його розумовим зором, підтримують у ньому веселість і бадьорість, зберігають йому мужність і спокій, якщо випали йому на долю невдячність і невизнання. Без таких думок, безсумнівно, не може бути постійно щасливого шкільного вчителя» писав А. Дістєрвег Всі ці роки - це роки пошуків, роздумів, розчарувань, коливань, відкриттів, які перевернули все моє життя. Сьогодні, упевнено ступаючи на дорогу педагогічного пошуку, розумію, що потрібне багато що зробити. Потрібно багато що знати в педагогіці, треба освоювати нові програми, вивчати нову техніку, читати енциклопедії, довідники, керівництво, здатне впливати на свідомість учнів. У цій різноманітності точок зору, позицій, підходів важливо вибрати потрібне для себе, вибрати власну позицію. І я вчуся. Вчуся весь час і розумію, що вчительська праця дуже цінна, клопітка, виснажлива. Але професія вчителя вічна, її ніхто не зможе замінити. Адже саме вчитель сіє те перше зернятко знань в дитину, яка в майбутньому стане Людиною. Він буде завжди пам’ятати того, хто посіяв зернятка знань в його людській душі і свідомості.
     Кожен вчитель шукає сьогодні такі стежки до душ дітей, щоб завоювати у них довір’я і викликати інтерес до самого простого процесу оволодіння знаннями і виховання у собі найкращих людських рис.
     Я – Учитель і я цим пишаюсь.
                                                                                        Жучка Алла Андріївна, 
                                                                                      вчитель англійської мови                 
                                                                                  Великоцепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Немає коментарів:

Дописати коментар

НУШ

https://www.pedrada.com.ua/article/2372-ad-fontes-pro-kontseptsyu-novo-ukransko-shkoli