головна сторінка

неділя, 9 грудня 2018 р.

День святого Валентина. Сценарій свята у 10 класі .



15.02.2017р
Ведучий: Добрий вечір, шановні друзі!
Ведуча: Доброго вечора, шановна молодь! Сьогодні ми  пропонуємо вам відзначити прекрасне, веселе давнє і незвичайне свято – День Святого Валентина, або Свято всіх Закоханих!
Ведучий: Я знаю, що старшокласники нашої школи, і не тільки вони, вже встигли полюбити День Святого Валентина.
Ведуча: Нічого  дивного, адже завдяки цьому святу в ігровій формі можна по-справжньому зізнатися в любові тій людині, якій боязно було б сказати слова кохання у звичайній обстановці і в інший день. І, взагалі, ти знаєш, я думаю, що якщо в класі чи школі є насправді закохані, то проведення Дня Святого Валентина підштовхне їх проявити свої почуття яскравіше. Як ти думаєш?
Ведучий: Так. Я з тобою погоджуюсь . А інші однокласники, можливо, відкриють для себе дрімали досі почуття...
Ведучий:  А ми з вами маємо чудову нагоду помандрувати країною любові, поблукати вулицями великого щастя.
ВЕДУЧИЙ. Адже сьогодні – свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі.
 ВЕДУЧИЙ. Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є, є такий день. Він відзначається з особливою серйозністю майже по всьому світу 14 лютого.
ВЕДУЧИЙ: Важко встановити, коли на землі з'явилося  кохання. Мабуть, воно існує стільки ж часу, скільки існують люди.
ВЕДУЧА: Так що ж таке кохання? Яке воно, як відрізнити його від усіляких «копій» і «підробок»?
ВЕДУЧИЙ: Кохання - це, мабуть, самий високий плід на дереві людських почуттів.
ВЕДУЧА: Любов - це відчуття почуттів іншої людини, відчуття її відчуттів. Це те саме злиття душ, якому тисячі років дивуються люди.
ВЕДУЧИЙ: А я думаю, кохання –це  завжди потрясіння, відкриття вулканічних почуттів, які криються в нас. Це талант почуттів. Це творчість щастя, творчість добра, радості, цікавого життя. 
Ведучий: Кохання – це коли одна половинка серця знаходить іншу. І для цих сердець звучить одна єдина мелодія, якій і присвячений наш вечір. Адже він так і називається «Мелодія для двох сердець». Давайте і ми послухаємо пісню про кохання.   (пісня)
Ведуча: Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти. З родиною, з друзями. Святкують з давніх пір. Це справді незвичайне свято.
Ведучий: А чому незвичайне?
Ведуча: Незвичайне воно тому, що зовсім не слов’янське... Але Європа святкує його з великим задоволенням вже 120 років.
Ведучий: Мабуть, це чудово, що до черги жіночо-чоловічих свят приєдналося ще одне – прекрасне свято з надзвичайно сумною і романтичною історією, яку, правда, мало хто з нас знає. Це - День Святого Валентина.
Ведучий: А й справді, звідки ж воно зявилося це свято?  І хто ж такий той святий Валентин? Ведучий: Послухайте одну з легенд, пов'язаних з цим святом.
Багато століть тому римський імператор Клавдій II видав указ, що забороняв воїнам одружуватися, поки вони перебували на службі (а служба тривала 25 років!), і тим більше освячувати його в церкві.
Ведучий: Він вважав, що шлюб утримує чоловіків удома, а їх призначення - бути хорошими солдатами і битися за Рим.
Ведучий: Але знайшлася людина, яка, незважаючи на жорстоку заборону, потай вінчала закоханих. Молодого християнського священика звали Валентин.
Ведучий:   А я знаю, що Святий Валентин, пастир і духівник воїнів, потайки благословляв люблячі серця і, незважаючи на заборону, освячував відносини церковним обрядом.
Ведуча:  Виявивши ці  одруження, імператор повелів відправити порушника до в'язниці, а потім стратити. Його наглядач у в’язниці був суворим і ненавидів християн.
   Ведучий: Але його улюблена дочка була сліпою і наодинці просиджувала всі дні вдома: кому потрібна сліпа наречена? Наглядач привів дочку до ув’язненого лікаря.
  Сталося диво: Валентин повернув їй зір і вона покохала його.
   Ведучий: Молоді люди полюбили одне одного, але від їх кохання залишилось одне свідоцтво, про яке не забула легенда – невеличкий лист, майже записочка, "валентинка”, яку склав юнак для неї, сором’язливо підписавши: "Ваш Валентин”.
 Ведучий: Перед стратою, 14 лютого 270 року, він послав дівчині цю коротку прощальну записку з підписом: "Від Валентина", яка згодом стала означати вічну прихильність і вірність. І, невідомо, може саме дочка наглядача вперше вигукнула: "Він – Святий!”

Ведучий:
А дата смерті священика, що попри суворі перешкоди обручав закоханих, та так і не побачив свого щастя, навіки залишилася в пам'яті людей. Традиція святкування Дня Святого Валентина 14 лютого прийшла і в нашу країну.       
Ведуча.
Не втрачайте день, коли можна передати свої почуття, свої зізнання коханій людині, і просто тим людям, які люблять вас більше, ніж хто-небудь. 14 лютого - це день, коли можна не соромлячись висловити свою любов близькій людині.
ВЕДУЧИЙ: Тема кохання невичерпна у літературі та мистецтві, бо саме це почуття вічно і нетлінно, завжди нове і неповторне для кожної людини. 
ВЕДУЧИЙ: А я знаю одну дівчину з нашої школи, яка дуже гарно  декламує вірші. І в інтернеті вже зібрала чимало лайків. Це гарна чарівна дівчина Новак Ангеліна, або DJ Nova її псевдонім. Давайте попросимо її вийти сюди і прочитати нам щось про кохання.                (вірш)
ВЕДУЧА: І справді дуже гарно, душевно з почуттям. Я думаю, що вона закохалася.  Отже, ще раз про любов. 

Ведучий: А ви знаєте,  що  за народними переказами, саме в цей день 14 лютого в День Св. Валентина  усі птахи знаходять собі пару.
 Ведучий:  Ви, напевно,і не раз чули, як дорослі кажуть про свого чоловіка або дружину: "Моя друга половина”. А чи знаєте ви, звідки з’явився такий вислів? Послухайте, які чудеса відбувалися в стародавній Греції.
   Першою людиною був Андрогін. Але це була дуже незвичайна людина, бо він з’єднував у собі 2 початки – чоловічий і жіночий, тобто раніш не існувало окремо жінок і чоловіків, а був лише Андрогін. І відчув він у собі велику силу і гармонію двох початків, зазнався і осмілився навіть сказати самому Зевсу, що він сильніший і кращий за нього.

Ведучий:  Розгнівався Зевс на Андрогіна і вирішив його покарати, та так, щоб запам’ятали люди надовго цю помсту. Він розділив Андрогіна на 2 половинки – на чоловіка та жінку – і сказав: "Відтепер людина зможе бути щасливою і сильною, тільки
якщо знайде свою половинку в житті”. З тої пори люди ходять по землі в пошуках "другої половинки”, іншими словами – коханої людини. Тільки разом вони стають дійсно сильними і щасливими.
 Ведучий : А давайте спробуємо відшукати дві блукаючі половинки хлопця і дівчини. А допоможе нам в цьому конкурс  "Знайди свою половинку”.  ( Умови конкурсу).
Ведучий 2. Про людські душі Платон писав, що Бог розкидав їх половинки по всьому світу і ці половинки шукають одна одну під чарівну мелодію, а тоді коли роз’єднанні половинки зустрічаються навіть мелодія замовкає.
Ведучий 1. Сьогодні ми з вами допомогли  з’єднатися двом роз’єднаним половинкам. Запрошуємо вас на сцену. Можливо ви хочете щось сказати? Чи можливо освідчитись у коханні?
ВЕДУЧИЙ: А ти знаєш, що День Святого Валентина в кожній країні святкують по-різному.

Наприклад, у середньовічній Англії був поширеним звичай обирати собі "Валентину”. Кілька молодих людей писали на шматочках пергаменту імена, складали їх до капелюха і тягли жеребок. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною”, а він, відповідно, її "Валентином”.
ВЕДУЧИЙ: Хлопці , ви запам’ятали імена дівчат яких собі наворожили? А ви Дівчата? Саме цей звичай оспівувала в своїй відомій пісні Шекспірівська героїня Офелія. До наших часів Британія зберігає ці "язичницькі” традиції.

 
 ВЕДУЧИЙ: Безтурботні італійці святкують Валентинів день по-іншому – вони вважають необхідним робити коханим подарунки, найчастіше – солодощі. Бо вважають - тоді спільне життя обов’язково буде "солодким”.

   ВЕДУЧИЙ: Найцікавіше святкують День св.Валентина в Японії. Цього дня на головній площі Токіо проходить "найгучніше зізнання в коханні”. Юнаки та дівчата по черзі кричать  що є сили всілякі зізнання в коханні. Хто гучніше прокричить про своє кохання, отримує спеціального приза.
  Ось які цікаві речі іноді пізнаєш, якщо багато читаєш.


ВЕДУЧИЙ: День св.Валентина – давнє свято зі своїми традиціями. Одне з головних правил – робити коханим подарунки – так звані "валентинки”, вони обов’язково повинні мати форму серця. Разом з подарунками ви зізнаєтесь в коханні. До речі, в середньовіччі існував звичай: найдовшим кохання буде, якщо зізнатися в своїх почуттях саме в Валентинів день – Валентин буде берегти вас!

ВЕДУЧИЙ: Якщо ви вирішили обмінятися подарунками з "сердечною” символікою, знайте, що італійці вважають найкращим сувеніром цукерки або льодяники в коробочці-серці.

ВЕДУЧИЙ: А який подарунок ти зробив би своїй коханій?
ВЕДУЧИЙ: Напевно, квіти. Я знаю всі дівчата і жінки люблять квіти.

ВЕДУЧИЙ: Квіти в подарунок у цей день – це не "за традицією". Вони будуть доречними тільки як додаток до "валентинки”-листівки любовного змісту, бажано віршованої.

ВЕДУЧИЙ: У цей день жодні романтичні безумства не заборонені. Можна співати серенаду під балконом коханої, і тебе не поведуть до міліції.  
Ведучий:  Нажаль серенади сьогодні вже не співають, але наші дівчата хочуть всім присутнім у цьому залі подарувати пісню про кохання.                  (пісня)
ВЕДУЧИЙ: Ось і підходить наше свято до кінця. Я знаю, що кожний у цьому залі хоча б раз в житті готував маленьку "валентинку” тому, до кого прихильний. Подаруйте ці маленькі символики кохання один одному, подаруйте один одному трішечки тепла, любові і добра.
ВЕДУЧИЙ: Мені здається, що наша зустріч допомогла вам зрозуміти, що кохання – це прекрасно. А продовжити і підтримати такий романтичний настрій ви зможете під час дискотеки. Кохання щасливе і трагічне, чарівне і надзвичайно зворушливе – все це ви знайдете в житті. Це свято – для справжніх романтиків, для всіх, хто шукає справжнє кохання, а, можливо, вже знайшов його.

ВЕДУЧИЙ: Перш ніж попрощатися, я бажаю всім, щоб кожен день великого життя був сповнений кохання, як і День св.Валентина – найбільш поетичний, найтаємничіший, найромантичний день року.
                       А на завершення, готуючись до дискотеки, дивимось танець, і переймаємо рухи.
                                                                         (танець)
                                              СЛОВА ПІСЕНЬ

   моя любов

Там де світиться душа
Де країна сонця і добра
Там заграй музико грай
Мою пісню просто заспівай
І своє серденько на волю відпускай

А моя любов
Живе для тебе, білше за все небо це моя любов.
А моя любов одна єдина, ціла Україна-це моя любов.

Там де посмішка твоя
Вже не плаче дівчина весна
Там кохання не чекай
Бо воно в тобі ти пам'ятай
І своє серденько на волю відпускай
Кохання-золото
Коли прийшло кохання в дім,
Горіло полум'я в душі моїй -
Тобі не холодно,
Мені не холодно.
А я в полон твоїх обійм
Хотіла прилетіти вже давно,
Кохання-золото,
Мовчання-золото.
 
Приспів:
А я розтану
У сотні наших мрій,
Твоєю стану -
А ти мене зігрій!
А я розтану
Лише в твоїх руках.
Нехай палає
Завжди той вогонь
 
В наших серцях!
 
Нехай змінився час на вік,
А нам з тобою буде все одно,
Тобі не холодно,
Мені не холодно.
Розтанув білий-білий сніг,
І залишилося німе кіно,
Мовчання-золото,
Кохання-золото.
 
Приспів. (3)
Я все віддаю
У самотності одне крило,
Ти забув все, що з нами було...
Може, ти мене не повернеш,
Прощай, якщо ідеш...
Я тобі пишу, що все не так
І за мить відлітає літак,
Він поділить небо, наче птах,
Загубиться в словах...

Приспів:
Я все віддаю за те, що люблю!
За те, що з тобою я щаслива!
Я все віддаю за те, що люблю!
За те, що мені даруєш крила!

Свої очі ночі ти віддав,
Ранок так дуже швидко настав,
А любов, що нам здавалась сном,
Зникає за вікном...
Ти мені говориш - все мине
І життя, як любов, не земне.
Зустрічаєш тільки ніч і день
На дні моїх очей...

Приспів.

Я все віддаю за те,   |
Що з тобою я щаслива! |
Я все віддаю за те,   |
Що мені даруєш крила! | (2)
Мелодія для двох сердець
Блукає вечір таємниче
І заглядає у вікно.
Давай запалим наші свічі,
На стіл поставимо вино.
Згадаєм все, що наймиліше.
Згадаєм наш найкращий час,
І в цій вечірній дивній тиші
Прилине музика до нас.

Приспів:
Мелодія для двох сердець,
для двох сердець,
Яких повік не роз'єднати.
Мелодія для двох сердець,
для двох сердець,
Яку нікому не відняти.
Її не всім дано почуть,
дано почуть,
Її нічим не заглушити,
І значить є навіщо жити,
І в цьому є найвища суть.

На цій землі святій і грішній
Буває все поміж людьми,
Та нам суддя лише Всевишній,
І перед ним постанем ми.
Даремних слів, прошу, не треба,
Хай сніг печалі занесе.
Ти в мене є, а я у тебе,
А це найвище за усе.

Приспів.

В твоїх очах сльоза печлі,
А шепіт, наче крик душі.
А що там далі, що там далі?
Скажи, кохана, ти скажи.
Прощання, зустрічі і втрати,
І нескінченний поклик мрій,
І все, про що ти хочеш знати,
У тихій музиці моїй.

Приспів.














Немає коментарів:

Дописати коментар

НУШ

https://www.pedrada.com.ua/article/2372-ad-fontes-pro-kontseptsyu-novo-ukransko-shkoli